Corian® / PLEXIGLAS® Mineral

Realizácia interiérov a exteriérov stolárskymi výrobkami


Corian®

Od roku 2008 je naša spoločnosť autorizovaným spracovateľom materiálu Corian® od spoločnosti DuPont. Naši zamestnanci absolvovali školenie v centrále spoločnosti DuPont v Belgicku a pri výrobe dodržiavajú technické a technologické pokyny výrobcu.

Corian® je materiál, ktorý je vyrábaný z prírodných materiálov na báze akrylátov. Jeho povrch je pevný, celistvý, odolný voči vode, vlhkosti a chemikáliám a vyrába sa v 72 rôznych farebných odtieňoch. Opracováva sa rezaním, je  možné ho lisovať, ohýbať, zdobiť do vykladaním. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam nachádza uplatnenie v domácom ale aj v komerčnom prostredí,  ako sú reštaurácie, hotely, zdravotnícke zariadenia, obchody a administratívne centra.

Z translucentného Corian®  sa vyrábajú lampy, reklamné panely a pod.


PLEXIGLAS ® Mineral

Pri výrobe používame aj materiál PLEXIGLAS ® Mineral od spoločnosti Evonik Industries. Ide o vysoko kvalitný akrylový pevný povrchový materiál, zložený prevažne z prírodného minerálu hydroxidu hliníka. PLEXIGLAS ® Mineral je pevný, homogénny a dokonale hladký materiál. Vyznačuje sa  hygienickosťou, má vysokú odolnosť proti chemikáliám, ľahko sa opracováva, je  tvarovateľný za tepla. ohybateľný, leštiteľný, ľahko sa čistí. Vhodný na výrobu pracovných dosiek.